Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Joński: SLD będzie walczyć o pełny rozdział państwa od kościoła

dodano 2014-07-30 13:12 w kategorii: Kraj

Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie walczyć o rozdział kościoła od państwa we wszystkich sferach. Posłowie SLD zwrócą się dziś do minister Joanny Kluzik- Rostkowskiej z prośbą o opracowanie raportu na temat przestrzegania neutralności światopoglądowej w polskich szkołach.
 
Polski kościół chce zawłaszczyć kolejny obszar, tym razem polską edukację- mówi rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński. W Internecie pojawiła się deklaracja wiary dla nauczycieli i studentów pedagogiki, podpisana już przez blisko 4 tysiące osób. Zakłada ona pierwszeństwo prawa bożego nad prawem ludzkim. Idziemy w kierunku Iranu. Chcielibyśmy, aby to prawo ziemskie decydowało. Będziemy robić wszystko, aby zapobiec wprowadzeniu deklaracji wiary dla nauczycieli- argumentuje Dariusz Joński. 
 
Lekcje etyki w polskich szkołach są fikcją, a uczniowie odczuwają presję ze strony nauczycieli i księży, aby regularnie uczestniczyć w ich zajęciach. Rodzice mają konstytucyjne prawo do wychowania dzieci w ramach swojej etyki i moralności. Dlatego raport o neutralności światopoglądowej w polskich szkołach jest niezbędny. 
SLD nie popiera opinii ministra Królikowskiego, który uważa, że zapis w konstytucji dotyczący rozdziału państwa od kościoła nie oznacza neutralności światopoglądowej- dodaje Paulina Piechna- Więckiewicz. Według niej cele zapisane w deklaracji niosą ryzyko reżimu religijnego. 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.