Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SPOTKANIE WIELKOPOLSKICH ROLNIKÓW POSWIĘCONE TRUDNEJ SYTUACJI W ROLNICTWIE

dodano 2015-01-07 15:09 w kategorii: Ludzie

W dniu 05.01.2015 w Środzie Wielkopolskiej w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej odbyła się debata rolników skupionych wokół komitetu protestacyjnego, poświęcona pogarszającej się sytuacji w rolnictwie (zwłaszcza na rynku trzody chlewnej). Na debatę zostali zaproszeni Posłowie z Wielkopolski oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rolnicy nie kryli niezadowolenia z faktu, że zjawił się tylko jeden parlamentarzysta-Marek Niedbała reprezentujący Sojusz Lewicy Demokratycznej. W spotkaniu wzięło udział blisko 400 osób, rolników z terenu Wielkopolski. Omawiano skomplikowana sytuację na rynku rolnym spowodowaną niskimi cenami skupu żywca oraz brakiem skutecznych działań rządu zmierzających do odblokowania bądź pozyskania nowych rynków zbytu dla produktów rolnych pochodzących z Polski. Rolnicy mówili o braku należytej kontroli importowanego mięsa, niewystarczających działaniach promujących polską wieprzowinę oraz embargu rosyjskim.  Przedstawiono również szereg szczegółowych postulatów, które na ręce Posła Marka Niedbały złożył Mirosław Jackowiak, rolnik i jeden z organizatorów debaty. Poseł Niedbała zapewnił uczestników, że postulaty te będą przedmiotem dyskusji już na najbliższym posiedzeniu sejmu.Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  60 minut temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.