loader

SONDA

Czy jesteś za referendum w spr. aborcji?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD z wnioskiem o skrócenie kadencji Sejmu!

dodano 2015-06-11 13:11 w kategorii: Kraj

Sojusz złożył do laski marszałkowskiej projekt uchwały o skróceniu kadencji Sejmu – poinformowało prezydium Klubu Poselskiego SLD.
 
To reakcja na dymisje w rządzie, do których doszło w środę, m.in. w związku z wyciekiem akt ze śledztwa dot. tzw. afery podsłuchowej. – Od wczoraj jesteśmy świadkami jawnej destabilizacji w rządzie i w PO, co też oznacza destabilizację państwa. Chcemy zaoszczędzić Polkom i Polakom wielomiesięcznych kłótni między rządem PO-PSL a PiS. Dlatego dla dobra Polski składamy projekt uchwały dotyczący samorozwiązania Sejmu – powiedziała wiceprzewodnicząca KP SLD Anna Bańkowska.
 
Wiceprzewodniczący SLD Marek Balt dodał, że w obecnej sytuacji potrzebne jest to, aby wyłoniła się nowa większość parlamentarna, która będzie miała mandat społeczny. - Mandat obecnej władzy zakończył się – stwierdził Balt. Poseł Zbyszek Zaborowski z kolei zapowiedział, że klub SLD rozpocznie zaraz po złożeniu wniosku o skrócenie kadencji Sejmu konsultacje o jego poparcie z innymi ugrupowaniami. Posłowie SLD odnieśli się także do wypowiedzi marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, który argumentując swoją decyzję o rezygnacji ze stanowiska „dla dobra Platformy Obywatelskiej”. – Chcę przypomnieć panu marszałkowski, że jest marszałkiem całego Sejmu, a nie tylko PO.  Jego wypowiedź jest skandaliczna – powiedział poseł Cezary Olejniczak.


Komentarze

Wydarzenia

 • Elsner: Zero złotych podatku

  wczoraj o 13:33

  Dzisiaj niemal wszyscy płacimy liniowy podatek dochodowy. W ustawie zapisano co prawda dwa progi podatkowe: 18 i 32 proc., ale ten drugi dotyczy znikomej części podatników. Jeszcze kilka lat temu podatek w wysokości 32 proc. płacił zaledwie co setny Polak - pisze Wincenty Elsner.czytaj więcej»

 • Wdzięczność...

  przedwczoraj o 17:24

  - Wdzięczność przepełnia moje lewicowe serce wobec pana redaktora Jakuba Majmurka z Krytyki Politycznej. Wdzięczność za tekst pt. „Opowieści z krypty, czyli nowy program SLD” - pisze prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

 • 20 lutego - Dzień Sprawiedliwości Społecznej

  przedwczoraj o 16:43

  GODNE ŻYCIE dla wszystkich, a nie dobrobyt dla nielicznych. Dlatego niezmiennie żądamy godnej pracy (partnerskich stosunków pracy) zapewniającej godziwą płacę, czyli wynagrodzenie zaspokajające nie tylko podstawowe potrzeby człowieka, ale dające możliwość rozwoju osobistego. Godne życie to także dosczytaj więcej»

 • Radni SLD w Świnoujściu: Chcemy żyć w mieście ekologicznym z czystymi plażami!

  5 dni temu, 2017-02-16

  Radni SLD nie chcą terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Chcą bronić miasta przed tą inwestycją. - Stajemy po stronie mieszkańców, którzy chcą żyć mieście ekologicznym, mieście z czystymi plażami, bez widoku dobijających kontenerowców czy zanieczyszczeń pochodzących z tych statków - powiedziała czytaj więcej»

 • Eurodeputowani SLD-UP przeciwko CETA

  6 dni temu, 2017-02-15

  Strasburg, 14.02.2017 r. Oświadczenie Parlamentarzystów SLD-UP w PE w sprawie CETA W związku z dużym zainteresowaniem kompleksową umową gospodarczo-handlową między Unią Europejską a Kanadą (CETA), Delegacja Polska SLD-UP informuje: Popieramy rozwój handlu międzynarodwego, który jest istotnym czyczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij