Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rzeczpospolita: Gawkowski zapowiada powrót lewicy

dodano 2016-01-06 17:41 w kategorii: Ludzie

Jako przewodniczący SLD nie chcę być syndykiem masy upadłościowej, lecz tym, który wprowadzi lewicę do Sejmu - zapowiedział w Bielsku-Białej sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, który jest jednym z 10 kandydatów na szefa partii.
 
Zdaniem Gawkowskiego, który w ramach kampanii spotyka się z działaczami w terenie, jego ugrupowanie w najbliższym półroczu musi podjąć decyzję, czy „chce być nadal partią nazywającą się Sojusz Lewicy Demokratycznej”. - Jeśli zostanę przewodniczącym to zaproponuję, aby odbyło się referendum, które o tym zadecyduje – powiedział. Polityk zaznaczył, że jest zwolennikiem szerokiego porozumienia na lewicy i konsolidacji różnych środowisk wokół SLD. - Dla mnie droga jest jasna: jestem patriotą SLD, ale lewica to moja pasja, z której nie zrezygnuję – mówił. Podkreślił zarazem, że w jego odczuciu to "człowiek z SLD powinien wbić flagę z nową nazwą polskiej lewicy, która da szanse wrócić jej do parlamentu".
 
Sekretarz generalny podkreślił, że jego formacja musi wypracować nową, odważną formułę. - Bez tego czeka nas syndrom zamknięcia się, a ja nie chcę na to pozwolić. Dziś czas na efekty: na 30-proc. wynik w wyborach. Wierzę, że wygramy następne wybory proponując program lepszej zmiany – powiedział. Jak zaznaczył lewica chce wrócić do parlamentu z konkretnymi projektami ustaw. Będą dotyczyły m.in. wprowadzenia płacy minimalnej w wysokości 2,5 tys. zł., 15 zł minimalnej stawki godzinowej, ale również "spraw wolnościowych i równościowych".
 
Gawkowski w ramach swej kampanii w najbliższych dniach odwiedzi m.in. Opole, Siedlce i Radom, a w przyszłym tygodniu struktury partii w pięciu województwach. - To czas na przekonywanie ludzi, że SLD może się odrodzić jak Feniks z popiołów, może być partią polityczną, która da nadzieję, że w Polsce może być inaczej, lepiej, mądrzej, a przede wszystkim, że Polacy nie są skazani na konserwatywny wybór między partiami Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetyny – tłumaczył.
 
Wybory, które wyłonią przewodniczącego SLD odbędą się 16 stycznia. 
 
źródło: www.rp.pl oraz PAP


Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  godzinę temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.