Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Elsner: Chcemy wypełnić konstytucyjne zasady sprawiedliwości społecznej

dodano 2017-02-06 15:46 w kategorii: Informacje

- Obniżka podatków dla najmniej zarabiających do 15 % oraz podwyżkę podatków do 40% dla najlepiej zarabiających,  to jedna z wielu propozycji poddanych pod dyskusję członków i sympatyków Sojuszu, a zaprezentowanych podczas sobotniej Rady Krajowej partii – powiedział Wincenty Elsner, wiceprzewodniczący SLD, opisując program „Godne życie, sprawiedliwa i nowoczesna Polska”  zaprezentowany podczas Rady Krajowej 4 lutego 2017 r. – Budżet powinien być bogaty „bogactwem”  Polek i Polaków, a nie krwawicą tych, którzy zarabiają w Polsce najmniej – podkreślił Elnser. – Dlatego też będziemy proponować obniżenie kwoty wolnej od podatku do 24 tysięcy złotych, tak aby ci, którzy zarabiają płacę minimalną lub mniej, nie płacili podatku PIT – dodał.

Podczas briefingu wiceprzewodniczący SLD podkreślił, iż za pomocą programu „Godne życie, sprawiedliwa i nowoczesna Polska” , partia chce wypełnić artykuł 2 Konstytucji, który mówi o Polsce jako o państwie realizującym zasady sprawiedliwości społecznej.

- Proponujemy również wprowadzenie podatku od transakcji finansowych, a który został zablokowany przez ministra Rostowskiego odpowiedzialnego za finanse w rządzie PO, a który funkcjonuje w wielu krajach Unii Europejskiej – powiedział Wincety Elsner prezentująca kolejne propozycje programowe SLD. – Podatek bankowy wprowadzony przez PiS w obecnej kadencji, jest zupełnie czymś innym, jest podatkiem od aktywów, my postulujemy opodatkowanie transakcji  - dodał wiceprzewodniczący Sojuszu.

- „Srebrna rewolucja” to cały pakiet ułatwień i działań na rzecz seniorów – zachwalał nowe propozycje podczas spotkania z dziennikarzami Wincenty Elsner. – Najważniejszy element, to objęcie powszechną opieką geriatryczną wszystkich seniorów, która z racji znikomej ilości geriatrów praktycznie w Polsce nie istnieje – dodał. Wiceprzewodniczący SLD zaprezentował również projekt „Wdowiej emerytury”, będący częścią pakietu „Srebrnej rewolucji”, który zakłada, iż świadczeniobiorca zachowując 80% swojej emerytury, pobierałby również 50% uposażenia po zmarłym małżonku.

Na zakończenie briefingu Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD przypomniała petycji  o złożonej przez SLD 24 października 2016 r. do Komisji  Petycji w Sejmie, w sprawie liberalizacji przepisów ustawy aborcyjnej, wprowadzenia refundacji antykoncepcji i edukacji seksualnej w postaci projektu ustawy autorstwa Joanny Senyszyn. – Apelujemy do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, aby zajął się również tą petycją, ponieważ petycja dotycząca zaostrzenia przepisów dotyczących usuwania ciąży jest już procedowana – powiedziała Żukowska. – Cieszymy się, że po wielu miesiącach, bo dopiero od 5 lutego 2017 r., nasza petycja w końcu pojawiała się na stronach Sejmowych – ironizowała rzeczniczka Sojuszu. – Oczekujemy, że nasz projekt wreszcie zostanie rozpatrzony – dodała.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.