Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Posiedzenie Zarządu oraz Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD - 8 kwietnia 2017

dodano 2017-04-10 10:26 w kategorii: Informacje

W sobotę 8 kwietnia 2017 roku w siedzibie Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD obradował Zarząd oraz Małopolska Rada Wojewódzka SLD wraz z Przewodniczącymi Rad Powiatowych SLD w Małopolsce.

W trakcie obrad zebrani członkowie Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD uzupełnili brakujący wakat w Radzie Krajowej SLD w związku z rezygnacją Kol. Dariusza Szczotkowskiego, wybierając w głosowaniu tajnym nowym czlonkiem Rady Krajowej SLD z Małopolski Kol. Małgorzatę Potocką aktualną Sekretarz Małopolskiej Rady Wojewódziej SLD.

Zebrani członkowie Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD zatwierdzili także w formie uchwały sprawozdanie finansowe Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD za okres od 1 stycznia 2016 roku do 31 grudnia 2016 roku.

W dalszej cześci obrad dyskutowano o najbliższych wyborach samorządowych, postanowiono powołać w porozumieniu z Przewodniczącymi Rad Powiatowych zespoły programowe w okręgach wyborczych do Sejmiku, dyskutowano na temat zbliżającego się Święta 1 Maja, gdzie w większości powiatów w Małopolsce Rady Powiatowe SLD będą obchodziły uroczystości tego Święta, przedstawiono i przedyskutowano także harmonogram aktywności SLD w Małopolsce i kraju w okresie do końca czerwca 2017 roku.Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  59 minut temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.