Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD nie cofnie programu 500+

dodano 2017-04-19 17:35 w kategorii: Informacje

Taką deklarację złożył Marcin Kulasek, sekretarz generalny Sojuszu podczas seminarium „Związki zawodowe a socjaldemokracja. Pomiędzy sojuszem a niezrozumieniem”, które odbyło się 19 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

- Dziękuję wszystkim za możliwość spotkania i możliwość dyskusji – rozpoczął swoje wystąpienie Kulasek. - SLD nigdy nie cofnie programu 500+, a jak będzie miała możliwość rządzenia bądź współrządzenia, programem 500+ obejmie również pierwsze dziecko – zadeklarował sekretarz generalny Sojuszu. Podczas seminarium organizowanego przez Fundację Friedricha Eberta Marcin Kulasek ocenił, iż świadczenie 500+ nie powinno być wydawane w formie pieniężnej lecz w postaci np. dopłat do przedszkoli.

- Warto się zastanowić nad emeryturą obywatelską, która byłaby powiązana z płaca minimalną – kontynuował swoje wystąpienie Kulasek. -  Aby wdrożyć jak najlepsze pomysły z zakresu polityki socjalnej SLD będzie współpracować w tej kwestii z ekspertami i związkami zawodowymi, które są dla partii naturalnym partnerem - podkreślił.

- Wiem na własnym przykładzie z jakimi problemami borykają się pracownicy ZUS-u, sam przez blisko 12 lat pracowałem w agencji rządowej – stwierdził sekretarz generalny SLD. -  Gdy wrócimy do parlamentu, a wszystko na to wskazuje, chcemy reprezentować głos związków zawodowych, którego w obecnie zdominowanym przez prawicę sejmie brakuje - dodał.

Marcin Kulasek podczas swojej wypowiedzi zadeklarował poparcie SLD dla podwyższenia wynagrodzeń pracowników ZUS-u do poziomu pracowników cywilnie agencji rządowych.

- SLD wspólnie z przyjaciółmi z Centrum Daszyńskiego oraz Fundacji Friedricha Eberta będziemy jeszcze nie raz będzie organizować i brać udział w podobnych spotkaniach i wsłuchiwać sie w głos społeczeństwa i rożnych grup zawodowych – zakończył sekretarz generalny Sojuszu. Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.