Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Przedstawicielki partii politycznych i organizacji kobiecych przeciwko przemocy w rodzinie

dodano 2017-04-21 14:06 w kategorii: Akcje

20 kwietnia 2017 r.  o godz. 12:00 przed Ratuszem w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, na której kobiety domagały się złożenia mandatu przez radnego Rady Miasta Bydgoszczy Rafała Piaseckiego, który oskarżony jest o przemoc domową. 
 
Kobiety poza złożeniem mandatu przez radnego, domagały przyjęcia jednoznacznej postawy przez polityków Prawa i Sprawiedliwości wobec swojego kolegi oraz apelowały o pomoc dla żony radnego.
 
W konferencji wzięły udział przedstawicielki partii politycznych i orgazniacji kobiecych. Petycja o złożenie mandatu została podpisana przez wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej SLD Izabelę Nowicką, swoje podpisy złożyły także Joanna Czerska-Thomas (.Nowoczesna), Monika Matowska (Platforma Obywatelska), Karolina Kozłowska (Partia Razem), Anna Wróblewska-Zawadzka (Dziewuchy Dziewuchom Bydgoszcz), Joanna Gajownik (Czarny Protest), Sara Winnicka (Fundacja Oblivion). 
 
Swoją obecnością wspólną sprawę wsparły również: Bożena Grubich z Forum Równych Szans i Praw Kobiet SLD oraz Bożena Szczukowska reprezentująca Demokratyczną Unię Kobiet.
 
Fundacja Oblivion udostępniła numer konta, na które można wpłacać pieniądze, które pomogą funkcjonować Pani Karolinie:
 
fundacja Oblivion
57 2030 0045 1110 0000 0410 9260
z dopiskiem: dla Karoliny
 
O godz. 17:00 radny Rafał Piasecki złożył mandat. Widać, że siła kobiecego protestu zadziałała. 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.