Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zmarł Roman Filecki

dodano 2017-05-10 21:52 w kategorii: Informacje

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, iż zmarł nasz kolega Roman Filecki.

Roman urodził się 9 sierpnia 1943 r. w Włodzimierzu. Ukończył Akademię Spraw Wewnętrznych uzyskując tytuł mgr prawa. Pracował jako Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Komendy w Zielonej Górze. Odszedł na emeryturę w stopniu podpułkownika. Był Wieloletnim Prezesem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego (PZM) w Zielonej Górze. W latach 1994-1998 oraz 2002-2006 pełnił funkcję Radnego Miasta Zielonej Góry gdzie działał w Komisjach Praworządności i Porządku Publicznego oraz Komisji do Spraw Rodziny. Roman był cenionym działaczem społecznym wielokrotnie wyróżnianym min. Krzyżem Zasługi dla ZHP, Krzyżem Zasługi dla PCK, Złotym Medalem za zasługi PPoż. W przeszłości był przewodniczącym SdRP w Zielonej Górze, Wojewódzkim Rzecznikiem Dyscypliny SLD. Do końca członek władz wojewódzkich i powiatowych SLD. Zawsze mogliśmy na niego liczyć.Roman miał dwoje dzieci i troje wnucząt. Cześć jego pamięci.

Wszystkich, którym chcą pożegnać Romana Fileckiego zawiadamiamy, iż uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 13 maja o godzinie 9:30 na starym cmentarzu w Zielonej Górze.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.