Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD chce finansowania In Vitro z budżetu Zielonej Góry

dodano 2017-05-18 10:04 w kategorii: Informacje

18 maja br. pod zielonogórskim Ratuszem odbyła się wspólna konferencja prasowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Stowarzyszenia BABA dotycząca wprowadzenia w Zielonej Górze Programu Zdrowotnego Leczenia niepłodnosci metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Zielona Góra w latach 2017-2019. W konferencji wzieli udział wiceprezeska stowarzyszenia BABA Ilona Motyka, przewodniczący SLD Zielona Góra Piotr Tykwiński, Radny w RM Zielona Góra Tomasz Nesterowicz i wiceprzewodniczący SLD Zielona Góra Cezary Wysocki.

Za miesiąc projekt uchwały zostanie złozony do Rady Miasta. Do tego czasu trwać będą konsultacje społeczne. Zapraszamy wszystkich do wnoszenia uwag i wniosków do programu za posrednictwem kont sld zielonagora, sldlubuskie na portalach społecznościowych jak również bezpośrednio do uczestników konferencji. Korezpondencję meilową proszę kierować na adres baba@baba.org.pl

Ponizej przedstawiamy treść zaprezentowanych podczas dziesiejszej konferencji dokumentów:

projekt uwały RM.pdf

Program Zdrowotny.pdf

Zjawisko niepłodności nasila się od kilkudziesięciu lat, będąc prawdopodobnie naturalną konsekwencją zmian współczesnego świata i jako takie stanowi ważny wieloaspektowy problem wymagający pomocy medycznej. Niepłodność jest szczególną chorobą, ponieważ dotyka młodych ludzi w okresie ich największej aktywności, wywiera silnie negatywny wpływ na funkcjonowanie rodziny, stan emocjonalny pary, jej funkcjonowanie społeczne i zawodowe.

Niepłodność definiuje się jako niemożność zajścia w ciążę po roku utrzymywania stosunków płciowych bez użycia środków antykoncepcyjnych.

Niepłodne pary powinny uzyskać  należytą  pomoc w zakresie wszelkich kwestii medycznych, psychologicznych i społecznych. Przekazana parom informacja powinna być zrozumiała i oparta na wynikach badań naukowych, dzięki czemu niepłodne pary będą w stanie podejmować świadome decyzje uwzględniające ich przyszłe możliwości rozrodu. 

Oczekiwanymi efektami programu są: eliminowanie bądź ograniczenie skutków niepłodności i obniżenie odsetka par bezdzietnych w populacji Zielonaje Góry.

Materiał z konferencji Radia Zielona GóraKomentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.