Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: SLD robi ankiety o stanie samorządu.

dodano 2012-10-18 15:31 w kategorii: Ludzie

Pół miliona ankiet o stanie samorządu chce do końca listopada w całej Polsce zebrać SLD. Będą one dotyczyć realizacji obietnic wyborczych, oczekiwań mieszkańców oraz zmian ustrojowych. Raport zostanie zaprezentowany 8 grudnia na Radzie Krajowej partii. - Chodzi o to, żebyśmy przeprowadzili rzetelną dyskusję o stanie samorządu terytorialnego w Polsce, w województwach, gminach i powiatach w całym kraju – mówił podczas konferencji w Lublinie sekretarz generalny Krzysztof Gawkowski. Dodał, że dziś jest lepszy czas na taką merytoryczną dyskusję niż w czasie kampanii, kiedy atmosfera polityczna jest napięta.

Ankiety od przyszłego tygodnia będą przeprowadzać członkowie i sympatycy SLD na ulicach, w domach i na spotkaniach w całym kraju. Sojusz chce zebrać pół miliona ankiet, bo zdaniem Gawkowskiego pozwoli mu to dysponować opiniami reprezentatywnej grupy społecznej. Gawkowski przypomniał, że to Sojusz w 2002 r. doprowadził do zmiany ordynacji wyborczej i bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów. - Bardzo dużo sygnałów w Polsce samorządowej mówi, że to była dobra decyzja, więc kolejnym krokiem powinny być bezpośrednie wybory starostów i marszałków. My dzisiaj nie mamy jasno sklarowanej decyzji, chcemy o to zapytać społeczeństwo – tłumaczył polityk SLD. Pytania z ankiety będą też dotyczyć ewentualnej reformy powiatów, przeniesienia niektórych ich kompetencji na szczebel gmin bądź województw.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  godzinę temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.