Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: kto dbał o bezpieczeństwo swoich obywateli w Auschwitz?

dodano 2017-06-16 05:30 w kategorii: Informacje

- Zawsze walczymy o to, żeby na zachodzie nie interpretowano tych słów, że Auschwitz jest to obóz polski - przypomniał na antenie Polsat News lider SLD Włodzimierz Czarzasty komentując słowa wypowiedziane przez premier Beatę Szydło w Auschwitz-Birkenau w 77. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów do niemieckiego obozu.

- Są takie miejsca, w których nie można formułować w ten sposób zdań, żeby powstawało miejsce na wiele interpretacji - podkreślił Włodzimierz Czarzasty. Jego zdaniem wypowiedź można tłumaczyć na dwa sposoby: albo dwuznaczność była niezamierzona, co źle świadczy o osobach przygotowujących przemówienie szefowej rządu, albo chciano "chciano w ten sposób powiedzieć". - Jedna i druga rzecz jest dla pani premier negatywna - podsumował lider SLD.

Czarzasty podkreślił, że "wiadomo, co to jest Auschwitz i co tam się wydarzyło". Dodał, że premier wypowiedziała swoje słowa "w niemieckim, faszystowskim obozie". - Tu się mieszają wszystkie te zdarzenia - stwierdził w kontekście słów premier Szydło.

Obejrzyj komentarz Włodzimierza Czarzastego na antenie Polsat News, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.