Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: W naszym interesie jest okazać solidarność europejską

dodano 2017-06-18 17:59 w kategorii: Informacje

- W kwestii uchodźców, stanowisko naszego rządu: nie, bo nie. Wiem, że ponad 60% ludzi jest niechętnych, ale dotychczasowe przesłanie było, iż uchodźcy są źródłem wszelkiego nieszczęścia. - Drugie przesłanie było następujące, poprzedni rząd przyjął zobowiązania to my się wycofamy - powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Gość Wiadomości”. - Chciałbym, abyśmy podeszli po chrześcijańsku ponieważ tam też mamy chrześcijan i powiedzieli: w naszym interesie jest okazać solidarność europejską - podkreślił Liberadzki. - W ślad za tym idą notowania Polski, idą pieniądze, a nas czeka tu duże trzęsienie ziemi – dodał.

Polityk SLD na antenie TVP Info stwierdził, iż uchodźcy, którzy przybędą do Polski powinni zostać włączeni w sposób pozytywny w społeczeństwo również poprzez pracę, np. mogliby uczyć języka arabskiego.

Zdaniem prof. Liberadzkiego uchodźcom „nie spieszy się do Polski” i tym bardziej Polska nie powinna tak mocno akcentować swojego sprzeciwu wobec ich przybycia do naszego kraju.

Oglądaj cały program "Gość Wiadomości" z udziałem prof. Bogusława Liberadzkiego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.