Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Łódź pomoże zwalnianym nauczycielom

dodano 2017-07-05 17:51 w kategorii: Informacje

Blisko stu nauczycieli z łódzkich gimnazjów straci pracę w wyniku reformy edukacji wprowadzonej przez rząd PiS. Zwolnienia są koniecznością pomimo obietnic minister edukacji, Anny Zalewskiej, że żaden nauczyciel nie straci pracy.

Dzięki SLD Urząd Miasta Łodzi zapewni pomoc nauczycielom, którzy tracą pracę w wyniku reformy Prawa i Sprawiedliwości.

"248 nauczycieli będzie musiało szukać dodatkowych godzin w innych szkołach; 11 nauczycieli przejdzie w stan nieczynny, a po pół roku będzie musiało znaleźć sobie nową pracę" - mówi Małgorzata Niewiadomska-Cudak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi, przewodnicząca SLD w województwie łódzkim.

"Chcielibyśmy odwrócić mechanizm aktywizacji osób pozostających bez pracy. Najpierw zapytać, poznać szczegółowe preferencje i opinie zwalnianych pracowników systemu edukacji, a później zaproponować szczegółową pomoc" - wspomina Tomasz Trela, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi, przewodniczący SLD w Łodzi.

Zwalniani nauczyciele mogą liczyć między innymi na subsydiowane zatrudnienie u pracodawcy lub fundusze na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej, a to dopiero wstępne propozycje.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.