Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Nie damy wmówić społeczeństwu, że SLD nie walczyło w obronie wolnych sądów.

dodano 2017-07-24 09:53 w kategorii: Ludzie

Niektórzy twierdzą, że lewica w tym Sojusz Lewicy Demokratycznej nie brała udziału w manifestacjach dotyczących obrony wolnych sądów oraz sprzeciwu wobec łamania trójpodziału władzy i uzależnieniu władzy sądowniczej od władzy wykonawczej i ustawodawczej. Europoseł Dariusz Rossati napisał na Twiterze: smutne, że partie lewicy na czele z SLD, jako jedyne nie protetwoały przeciw #ZamachLipcowy.

- Nigdy bym nie przypuszczała, że można tak perfidnie kłamać – mówi Edyta Parandyk, sekretarz SLD w województwie świętokrzyskim.  - Od samego początku, zarówno tu w Kielcach jak również w Warszawie i w wielu miastach Polski członkowie SLD biorą udział w manifestacjach w obronie demokracji, Konstytucji, Trybunału Konstytucyjnego a teraz w obronie wolnych sądów – dodaje E. Parandyk.

Przedstawiciele i członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej od samego początku biorą udział w manifestacjach w obronie Konstytucji RP i przeciwko jej łamaniu przez obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy środowiska opozycyjne oraz obywatele wyszli na ulice polskich miast bronić wolności sądów, członkowie SLD byli wśród nich.

Podczas ostatnich manifestacji, które miały miejsce również w Kielcach, wiceprzewodniczący SLD, a jednocześnie szef partii w regionie Andrzej Szejna powiedział: - Nie możemy bagatelizować tego, co się dzieje w Polsce. Przypominam sobie w tym miejscu, krótki bardzo wiersz Martina Niemöllera, który został napisany w 1942 roku w obozie koncentracyjnym w Dachau: Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem. Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą. Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem. Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

- Ale my protestujemy. Protestowaliśmy, kiedy dokonywano zamachu na Trybunał Konstytucyjny, Protestowaliśmy, kiedy dokonywano zamachu na Krajowa Rade Słodownictwa i protestujemy dziś, kiedy dokonuje się zamachu na polską demokracje i Sąd Najwyższy. I tu z tego miejsca mówię: Panie Jarosławie Kaczyński i Zbigniewie Ziobro nie odpuścimy Wam. Będziemy walczyć o wolna Polskę o demokrację o wolne sądy – powiedział Andrzej Szejna. 


​Treść wystąpienia przewodniczącego SLD w województwie świętokrzyskim Andrzeja Szejny: https://www.youtube.com/watch?v=32qKZ9OkiOI

 

 Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.