Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller: Każdy prezydent po pewnym czasie chce się usamodzielnić

dodano 2017-09-08 09:51 w kategorii: Informacje

– Ubolewam, że takie spotkania odbywają się tak rzadko – skomentował Leszek Miller, w audycji „24 Pytania – Rozmowa Poranka”,  zapowiedź dzisiejszego spotkania między prezydentem Andrzejem Dudą a prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.
 
- Kiedy sam byłem premierem i szefem SLD, spotykałem się z prezydentem Kwaśniewskim bardzo często. Najczęściej raz w tygodniu. W każdy poniedziałek rozmawialiśmy, informowaliśmy się wzajemnie o swoich zamiarach. Taki dialog powinien być czymś normalnym – mówił polityk Sojuszu. 
 
Zdaniem byłego premiera, w obecnych relacjach między prezydentem a rządem i partią rządzącą problemem jest brak jednoznacznego podziału władzy. – Szef największej partii w Sejmie, który jest niewątpliwie graczem numer „1”, nie jest szefem rządu. Powinien nim być, dla czystości sprawy. Wtedy nie byłoby mowy o jakimkolwiek pozakonstytucyjnym ośrodku sprawowania władzy – komentował Leszek Miller.

Słuchaj całej rozmowy z Leszkiem Millerem na antenie Polskiego Radia 24, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.