Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Ranking: prof. Bogusław Liberadzki jednym z najbardziej wpływowych eurodeputowanych

dodano 2017-09-11 19:09 w kategorii: Informacje

Prof. Liberadzki jednym z pięciu posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy najbardziej wzmocnili swoją pozycję w PE na przestrzeni ostatniego roku - czytamy w rankingu portalu Vote Watch Europe.

Pierwsza edycja ukazująca, którzy eurodeputowani mają największy wpływ na pracę parlamentu Unii Europejskiej odbyła się w 2016 r. i z miejsca zdobył uznanie osób zajmujących europejską polityką. Dzięki temu rankingowi Europejki i Europejczycy dowiadują się kto pracuje na ich rzecz w Brukseli oraz Strasburgu – czytamy w edytorialu autorstwa Vote Watch Europe.

Eurodeputowany SLD Bogusław Liberadzki z początkiem 2017 r. został wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, co zdecydowanie wzmocniło jego pozycję, dzięki czemu w rankingu zajął on 45 pozycję na liście 70 najbardziej wpływowych polityków w parlamencie Unii.

Pierwsze miejsce zajął oczywiście Antonio Tajani, przewodniczący PE, drugie szef największej frakcji w Parlamencie – EPP, trzecie miejsce w rankingu zajął Gianii Pittella, przewodniczący frakcji Socjalistów i Demokratów, do której należy również SLD.

Wśród polskich eurodeputowanych najwyższą pozycję wpływu zajął Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego zdobył 9 pozycję.

Czytaj cały ranking, kliknijj tu.

 

 Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.