Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Niezwykłe lekcje na stadionie Widzewa

dodano 2017-09-08 20:06 w kategorii: Powiatowe

To już druga odsłona nietypowych zajęć, jakie są prowadzone na stadionie miejskim przy ulicy Piłsudskiego. Wczoraj uczniowie poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy. Podobne lekcje miasto, we współpracy z władzami klubu RTS Widzew planuje organizować co miesiąc. Pierwsza pomoc, ekologia czy savoir-vivre kibica - taka ma być tematyka zajęć, które odbywają się na stadionie Widzewa. Dzieci siedzą nie w ławkach a na rozłożonych na podłodze matach, mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach a po nich - zwiedzić cały stadion. Taką formułę "lekcji" dla uczniów podstawówek opracowało miasto wspólnie z władzami klubu.- Pierwsze zajęcia zorganizowaliśmy w czerwcu, by przekonać się czy pomysł się spodoba. Zainteresowanie nauczycieli i dyrektorów szkół jest ogromne, dlatego zdecydowaliśmy się wrócić do pomysłu po wakacjach - mówił łódzki wiceprezydent Tomasz Trela. - Nasze nietypowe lekcje odbywają się w sali z widokiem na murawę, dzieci zwiedzają stadion i na pewno się nie nudzą - dodawał.

Wczoraj instruktorzy PCK uczyli dzieci ze szkoły podstawowej numer 42 zasad pierwszej pomocy, także tego, jak sformułować komunikat z prośbą o pomoc medyczną oraz jak nie tracić zimnej krwi podczas sytuacji kryzysowych.

Podczas kolejnych zajęć, które odbędą się w październiku, na stadionie pojawią się eksperci zajmujący się, między innymi, kształtowaniem postaw proekologicznych oraz przedstawiciele kibiców, którzy porozmawiają z dziećmi o zasadach kulturalnego kibicowania.

Źródło.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.