Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego ws.procesu Dekomunizacji w Polsce

dodano 2017-09-13 11:49 w kategorii: Ludzie

Szanowni państwo

Odkąd w 2015 roku w Polsce dokonała się zmiana władzy, słowa takie jak szacunek i pamięć straciły całkiem na znaczeniu. Szczególnie dotyczy to elementów tzw. pamięci historycznej. Bowiem obecnie rządzący dokonują w przestrzeni publicznej tzw. dekomunizacji, czyli wszystko co wiąże się z dawną epoką PRL-u, a także szlakiem bojowym Armii Czerwonej jest w sposób bardzo zdecydowany niszczone. Masowo zmieniane są nazwy ulic tylko dlatego, iż dotychczasowi patroni mieli styczność z epoką Polski Ludowej(choć są przypadki, gdy jest to robione naprawdę bezmyślnie, w momencie gdy dana postać nie miała nic wspólnego z"komuną"). Masowa histeria i fobia, dotknęła także pomników historii, które są wyrazem uznania wobec żołnierzy Armii Czerwonej, bo to oni przynieśli Polsce wyzwolenie od Niemieckiego agresora, i tym samym uratowali nam życie, ponieważ naród Polski był"następny w kolejce" do eksterminacji. Jest to działanie haniebne i pozbawione zdrowego rozsądku. Zastanówmy się... poza granicami Polski, w tym także w Rosji, są miejsca pamięci poświęcone Polskim żołnierzom, są to cmentarze i także pomniki. Czy jeżeli władze danego kraju zdecydowałyby się na ich usuwanie, czy my jako społeczeństwo nie wyrazilibyśmy oburzenia? Sądzę, że tak by się stało... więc, nie bądźmy zaskoczeni, jeżeli Rosjanie w ramach myślenia"jest akcja, będzie reakcja" postanowią się zrewanżować. Także w Trzciance doszło do likwidacji takiego pomnika... powodem jest zamysł na inne zagospodarowanie terenem, na którym się on znajdował. Chodziły słuchy, iż miały tam spoczywać szczątki żołnierzy radzieckich, więc postanowiono zrobić odpowiednie badania terenu... bo gdyby się tam znajdowały, to opcjonalnie, zostałyby przeniesione na miejscowy cmentarz. Lecz okazało się, iż niczego tam nie ma, więc przeszkoda przestała istnieć. Według nas, jest to sytuacja bez precedensu... która z pewnością się na nas zemści. 

                                                           Przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy                                                                      
                                                       Demokratycznej powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego
                                                                              Dariusz Czarnecki

 Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.