Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rozenek: Skala tego przestępstwa jest naprawdę ogromna

dodano 2017-10-10 11:41 w kategorii: Informacje

- Proceder z reprywatyzacją nie dotyczy wyłącznie Warszawy, poza Krakowem warto przyjrzeć się temu, co się działo w Łodzi, czy też w Katowicach – ocenił Andrzej Rozenek w programie „Grafitti Popołudniowe”.
 
- W 2014 r. robiłem, jako pierwszy z polityków konferencje prasowe poświęcone reprywatyzacji w Warszawie, i już wtedy wiadomo było jak poważny jest to proceder – przypomniał polityk SLD. - Skala tego przestępstwa jest naprawdę ogromna – dodał. 
 
Na pytanie, czy prezydent Warszawy wiedziała o przestępstwach związanych z reprywatyzacją, Rozenek odpowiedział, iż „nie wierzy w to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz była kompletnie nieobecna duchem i ciałem w ratuszu” i wyraził przypuszczenie, iż „jest to jej linia obrony”. 
 
- W momencie kiedy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, ten proceder się dopiero zaczynał, oczywiście można mieć pretensje o poszczególne decyzje, które wtedy zapadły, ale tam trzeba szukać korzeni tego procederu – stwierdził. 
 
Oglądaj całą rozmowę z Andrzejem Rozenkiem w programie "Grafitti Popołudniowe", kliknij tu


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.