Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Debata na temat Polski nie może oznaczać debaty przeciwko Polakom

dodano tydzień temu, 2017-11-10 w kategorii: Informacje

 
Dwudniowa wizyta Rektorów Poznańskich Uniwersytetów i Państwowych Szkół Wyższych w Brukseli, posiedzenia komisji parlamentarnych, a także grup politycznych to najważniejsze wydarzenia, w których uczestniczyła w tym tygodniu Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka. 
 
Przedstawiciele jednostek naukowych z Wielkopolski uczestniczyli w spotkaniach i konferencjach, podczas których dyskutowano między innymi nad zmianami, jakie można wprowadzić w zasadach działania programu Horyzont 2020, by w większym stopniu uczelnie z krajów takich jak Polska mogły wykorzystać swój potencjał. Ponadto Rektorzy wzięli udział w konferencji dotyczącej finansowania czystej Energii w Unii Europejskiej. 
 
Pani Poseł Krystyna Łybacka uczestniczyła również w posiedzeniach Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz Komisji Kultury i Edukacji. Podczas tej ostatniej, Eurodeputowani dyskutowali na temat nielegalnego handlu dziełami sztuki. 
 
Natomiast podczas spotkania Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, omawiano przyszłotygodniową agendę sesji plenarnej, która będzie miała miejsce w Strasburgu. Jednym z głównych tematów sesji będzie kolejna debata nt. sytuacji w Polsce. Jak podkreśliła Pani Poseł Krystyna Łybacka, niezwykle ważne jest, aby wszyscy zrozumieli, że debata na temat Polski, nie może oznaczać debaty przeciwko Polsce i Polakom.


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.