fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Liberadzki: więcej pytań niż odpowiedzi w sprawie nowego budżetu UE

- Dla Polski alarmowe światło zapalają plany Komisji Europejskiej, by powiązać sprawę praworządności z budżetem UE, choćby dlatego, że jest to trudno mierzalny wskaźnik – zauważył europoseł Bogusław Liberadzki z frakcji Socjalistów i Demokratów w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.

- Był też pomysł, by wiązać fundusze z relokacją uchodźców – i to stawiałoby Polskę w niekomfortowej sytuacji, bo nawet Węgrzy, którzy byli przeciwko, w końcu przyjęli 1300 uchodźców, nikogo o tym nie informując – mówił wiceprzewodniczący SLD.

- W tej chwili więcej jest pytań niż odpowiedzi. Pewnym jest, że po opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię powstanie dziura budżetowa, do tego dochodzą nowe priorytety. Nie wiadomo wciąż, jak ten problem zostanie rozwiązany – ocenił prof. Liberadzki.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w rozmowie z Polskim Radiem stwierdził, iż w budżecie Unii Europejskiej mają się pojawić nowe pozycje: polityka obronna, czy też polityce prośrodowiskowa.

Słuchaj całej rozmowy z prof. Bogusławem Liberadzkim w Polskim Radiu, kliknij tu

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem