Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller krytycznie o budżecie na 2013

dodano 2012-12-13 10:00 w kategorii: Ludzie

Sejm przyjął wczoraj projekt ustawy budżetowej na 2013 rok. Zakłada on między innymi wzrost PKB na poziomie 2,2 procent oraz inflację w wysokości 2,7 procent. Deficyt budżetowy nie może przekroczyć 35,6 mld złotych. Opozycja krytycznie odniosła się do propozycji rządu. Zdaniem szefa SLD, Leszka Millera projekt ustawy jest nierealny i będą potrzebne poprawki. 

Budżet jest wirtualny i będzie wymagał szybkiej nowelizacji – uważa Leszek Miller. Zresztą minister finansów sam tak twierdzi, bo niedawno wspominał, że prawdopodobnie bez nowelizacji się nie obędzie – dodał.
Były premier przypomniał  również, że gdy rządził Sojusz Lewicy Demokratycznej,  nie trzeba było nowelizować budżetu - To jest nowa moda wprowadzona w ostatnich latach, może na pozór urokliwa i pociągająca, ale bardzo dokuczliwa dla Sejmu, dla rządu i dla podatników - powiedział Miller.
 
Szef SLD podkreślił także, że rząd nie radzi sobie z sytuacją gospodarczą  pomimo sprzyjających okoliczności - W ostatnich latach Polska otrzymała 190 miliardów złotych z Unii Europejskiej, a mimo to spada PKB i 2 miliony bezrobotnych. Żaden rząd nie mógł liczyć na tak duże środki pozyskane poza budżetem, a efekty są mizerne –  zaznaczył Miller.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.