loader

SONDA

Czy jesteś za zjednoczeniem lewicy?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Spotkanie w 10 rocznicę zakończenia negocjacji akcesyjnych do Unii Europejskiej

dodano 2012-12-14 11:48 w kategorii: Ludzie

W dniu 13 grudnia w Warszawie w Sali kolumnowej Sejmu RP odbyły się uroczystości związane z 10. rocznicą zakończenia negocjacji akcesyjnych Polski do Unii Europejskiej w Kopenhadze. Udział w uroczystościach wzięła także delegacja z województwa lubelskiego.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy lubelscy Posłowie SLD : Jacek Czerniak i Zbigniew Matuszczak, sekretarz Rady Wojewódzkiej - Piotr Zawrotniak, władze lubelskiego SLD: Stanisław Kieroński - przewodniczący i Helena Grudzińska - sekretarz, członkowie lubelskiej Federacji Młodych Socjaldemokratów na czele z Karolem Inglotem - wiceprzewodniczących Rady Krajowej FMS, a także lubelscy Zieloni: Michał Simon i Anna Stempińska.
 
Równo 10 lat temu, 13 grudnia 2002 r. podczas unijnego szczytu w Kopenhadze ówczesny rząd z premierem Millerem na czele sfinalizował negocjacje dotyczące wstąpienia Polski do Unii. W czwartek z okazji okrągłej rocznicy szef SLD spotkał się w Sejmie z byłymi współpracownikami, m.in. z  byłymi wicepremierami Grzegorzem Kołodko i Marekiem Polem,  byłym szefem MSZ Włodzimierzem Cimoszewiczem, byłym ministrem ochrony środowiska Stanisław Żelichowski, byłym minister skarbu Wiesławem Kaczmarkiem, byłym ministrem gospodarki Jacekiem Piechotą, byłym szef MSWiA Krzysztofem Janikiem, byłym ministrem sprawiedliwości Barbarą Piwnik.
 
Więcej szczegółów z uroczystości mającej miejsce w Sejmie, 13.12.2012 r., można znaleźć TUTAJ


Komentarze

Wydarzenia

 • Miller: Mam nadzieję, że prezydent Duda pójdzie śladem Komorowskiego w sprawie RBN

  2 godziny temu

  Wczoraj odbyło się ostatnie posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołane przez Bronisława Komorowskiego, a jego głównym tematem było omówienie przygotowań do warszawskiego szczytu NATO. Swoimi spodtrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania RBN podzielił się także Leszek Miller. czytaj więcej»

 • Leszek Miller: Przekręt na JOW-y

  wczoraj o 09:39

  W Polsce, zwłaszcza w okresie przedwyborczym, scena polityczna regularnie zapełnia się komediantami, czarodziejami, uzdrowicielami, jak również producentami wkładek leczących wszystko. I - jak przed każdymi wyborami - niektórzy zyskują popularność, czy jak pan Kukiz obecnie - nawet chwilowy aplauz. czytaj więcej»

 • Jesteśmy o krok od połączenia lewicowych partii

  przedwczoraj o 08:29

  Jesteśmy coraz bliżej naszej wspólnoty lewicowej. Pokazujemy, że można i jesteśmy o krok od większego połączenia lewicowych partii. Dzisiaj nie ma czasu na kłótnie. W październiku musimy postawić tamę rosnącej prawicy i to nas jednoczy – mówili na antenie TVP INFO, Barbara Nowacka i Krzysztof Gawkowczytaj więcej»

 • Leszek Miller na Święcie Marynarki Wojennej

  przedwczoraj o 08:18

  Na zakończenie obchodzonych w Gdyni Dni Morza, Leszek Miller przebywał na udostępnionych do zwiedzania jednostkach pływających, żaglowcu „Pogoria”, statku „Tucana” i okręcie ORP „Heweliusz”.czytaj więcej»

 • Lewica nie jest domem starców

  3 dni temu, 2015-06-29

  Przewodniczący SLD wierzy, że jego partia dostanie się w jesiennych wyborach do Sejmu. Ale millerobusem jeździć w kampanii nie zamierza - dowiadujemy się z wywiadu, jakiego szef SLD Leszek Miller udzielił gazecie FAKT. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.