Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Dni Jędrzejowa 2013

dodano 2013-02-17 22:17 w kategorii: Powiatowe

W sobotę 16 lutego prof. Joanna Senyszyn przybyła na "Święto Miasta" Jędrzejowa. W uroczystości, która miała miejsce w pięknym Centrum Kultury, brało udział kilkuset mieszkańców i przyjaciół Jędrzejowa oraz władze samorządowe i zaproszeni goście. Eurodeputowana pozdrowiła jędrzejowian w imieniu parlamentarzystów europejskich. Życzyła kolejnych 742 Szczęśliwych dla miasta lat. Burmistrz Marcin Piszczek oraz Przewodniczący Rady Miasta Paweł Błaszkiewicz wręczyli medale "Za zasługi dla Jędrzejowa" czterem laureatom. Wśród nich, autorowi znakomitego internetowego portalu andreowia.pl Warto przypomnieć, że pomysłodawcą medali i inicjatorem obchodów Święta Miasta jest nasz radny, a wcześniej Burmistrz Jędrzejowa, członek SLD, Henryk Michałkiewicz. Po wręczeniu medali i nagród w konkursie plastycznym, goście obejrzeli świetny spektakl Teatru CON TEXT, "Wujaszek Czech-off" w reżyserii Ireneusza Ślusarczyka. Aplauzowi nie było końca. Tak zakończyły się obchody 742 rocznicy powstania Jędrzejowa. Komentarze

Wydarzenia

 • SLD: W projekcie budżetu nie widać reform

  wczoraj o 08:27

  Projekt budżetu świadczy o polityce przetrwania rządu, brakuje w nim reform i odpowiednich nakładów na innowacje - mówił w Sejmie podczas drugiego czytania projektu budżetu na 2015 rok poseł SLD, Ryszard Zbrzyzny.czytaj więcej»

 • Leszek Miller: Przebieranki

  wczoraj o 08:03

  W Radzyniu Podlaskim wszystko jest już na swoim miejscu. Nową kadencję samorządu rozpoczęto mszą w intencji mieszkańców oraz ojczyzny, podczas której miasto zawierzono Jezusowi - pisze w swoim feletonie Leszek Miller, szef SLD.czytaj więcej»

 • Kołodko: Nędza „szokowej terapii”

  przedwczoraj o 09:37

  Minęło ćwierć wieku; czego nauczyło nas to pokoleniowe doświadczenie? Z pewnością tego, że neoliberalizm nie jest dobrym pomysłem ani na transformację ustrojową, ani na rozwój gospodarczy - pisze w swoim felietonie Grzegorz Kołodko. czytaj więcej»

 • Iwiński: Halal i szechita – spór o ubój rytualny

  3 dni temu, 2014-12-15

  Marie von Ebner-Eschenbach, zmarła prawie sto lat temu pisarka austriacka, zauważyła celnie,że „spór między prawdziwymi przyjaciółmi, prawdziwymi kochankami nie ma znaczenia. Niebezpieczne są tylko spory między ludźmi, którzy nie rozumieją się wzajemnie”. Pasuje to jak ulał np. do odżywającego okresczytaj więcej»

 • Elsner: Vademecum terrorysty

  5 dni temu, 2014-12-12

  Kto z niecierpliwością czekał na raport w sprawie więzień CIA? Prezydent Obama? Obrońcy praw człowieka? Rządy państw, w których ulokowano tajne więzienia? Nie! Terroryści! Wszak miło coś poczytać o sobie - pisze na swoim blogu Wincenty Elsner. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.