loader

SONDA

Czy jesteś za zjednoczeniem lewicy?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Żnin. Otwarcie pracowni komputerowej

dodano 2013-02-17 14:48 w kategorii: Powiatowe

15 lutego br. w siedzibie Punktu Informacyjnego posła Janusza Zemke otwarto pracownię komputerową, składającą się z pięciu kompletnie wyposażonych stanowisk z dostępem do Internetu. Całe wyposażenie pracowni ufundował J. Zemke.

Pracownia umożliwi mieszkańcom Żnina i powiatu uczestnictwo w bezpłatnych kursach komputerowych w ramach programu „Komputer oknem na świat”.
 
 
Kurs obejmuje 16 godzin zajęć pozwalających opanować wiedzę z podstawowej obsługi komputera, korzystania z Internetu, poczty elektronicznej i portali społecznościowych. Każdy uczestnik kursu otrzymuje skrypt pomocniczy opracowany przez Ireneusza Nitkiewicza i Tomasza Puławskiego, asystentów posła Janusza Zemke.
 
 
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończenie 50 lat, albowiem ta forma edukacyjna europosła jest skierowana do osób z pokolenia 50+. Nie mają żadnego znaczenia poglądy polityczne.
Zajęcia prowadzą nauczyciele informatyki, studenci, licealiści w ramach wolontariatu. Rekompensatą posła dla tych społeczników jest zaproszenie ich na wyjazd do Brukseli lub Strasburga.
Otwarcie pracowni zgromadziło wielu gości, którzy swą przychylnością umożliwili jej funkcjonowanie.
 
 
Poseł podziękował obecnym, m.in. Zbigniewowi Jaszczukowi - staroście żnińskiemu i Leszkowi Jakubowskiemu - burmistrzowi Żnina; Krystianowi Łuczakowi – przewodniczącemu RW SLD, Joannie Purczyńskiej – przewodniczącej RP SLD w Żninie, radnym żnińskim – Adamowi Milejczakowi i Leszkowi Duchowi oraz Krystianowi Kisielowi – b. stażyście posła i Patrycji Owsińskiej – stażystce posła.
 
 
Już od poniedziałku, 18 lutego br. przyjmowane będą zapisy chętnych na pierwsze kursy w siedzibie Punktu Informacyjnego w Żninie przy ul. Dworcowej 10 w godzinach od 16 do 18. Zapraszamy!
 
Więcej zdjęć w GALERII
 
Fot. Irek Nitkiewicz
 
nim, Żnin, Bydgoszcz, 16 lutego 2013 r.

 Komentarze

Wydarzenia

 • Łódź: Joński i Ostrowski z petycją do Zembali

  wczoraj o 13:03

  Minister Zdrowia Marian Zembala mówił wczoraj w Łodzi o przyszłości zadłużonego na 280 mln zł Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Przed przyjazdem ministra przed budynkiem instytutu odbyła się konferencja posłów SLD Dariusza Jońskiego i Artura Ostrowskiego.czytaj więcej»

 • Machalica: Trzymajmy kciuki za Greków

  wczoraj o 09:51

  W polskich mediach w dobrym tonie jest wypowiadania się o Grekach w tonie pogardliwym. Co rusz sugeruje się, że to lenie, nieroby, darmozjady, utrzymywane przez „Nas", Polaków. To pierwszy nurt komentarzy. Drugi polega na zrzucaniu całej winy za grecką tragedię na „populistów", którzy rzekomo rządzączytaj więcej»

 • Krzysztof Gawkowski: Polemika o lewicy i Leszku Millerze

  przedwczoraj o 15:13

  Janusz Rolicki, były redaktor naczelny „Trybuny”, ma do lewicy stosunek emocjonalny. Te emocje aż kipią z jego tekstu („Miller – z grabarza akuszer”, „Wyborcza”, 19 czerwca). Najlepszy dowód, że w pierwszym zdaniu pomylił przewodniczącego OPZZ Jana Guza z publicystą Eugeniuszem Guzem. czytaj więcej»

 • Miller: Mam nadzieję, że prezydent Duda pójdzie śladem Komorowskiego w sprawie RBN

  przedwczoraj o 09:32

  Wczoraj odbyło się ostatnie posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołane przez Bronisława Komorowskiego, a jego głównym tematem było omówienie przygotowań do warszawskiego szczytu NATO. Swoimi spodtrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania RBN podzielił się także Leszek Miller. czytaj więcej»

 • Leszek Miller: Przekręt na JOW-y

  3 dni temu, 2015-07-01

  W Polsce, zwłaszcza w okresie przedwyborczym, scena polityczna regularnie zapełnia się komediantami, czarodziejami, uzdrowicielami, jak również producentami wkładek leczących wszystko. I - jak przed każdymi wyborami - niektórzy zyskują popularność, czy jak pan Kukiz obecnie - nawet chwilowy aplauz. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.