Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Prof. Joanna Senyszyn na Święcie Jabłka w Obrazowie

dodano 2013-09-09 15:59 w kategorii: Ludzie

Prof. Joanna Senyszyn, jak corocznie, była gościem specjalnym na Europejskim Święcie Jabłka w Obrazowie (woj. świętokrzyskie). Wójt gminy Obrazów, Krzysztof Tworek, przywitał  wiceprzewodniczącą SLD, jako niezawodną przyjaciółkę Obrazowa i sadowników. W krótkim wystąpieniu prof. Senyszyn podziękowała producentom owoców za ich ciężką pracę, opowiedziała o staraniach europosłów SLD o środki unijne oraz wspominała o wspaniałych gatunkach jabłek, które już praktycznie zniknęły z rynku, takich jak papierówka, antonówka, reneta, malinówka i jej ukochana koksa pomarańczowa. Na zakończenie życzyła miłej zabawy podczas owocowych dożynek. 
 
Następnie prof. Senyszyn odwiedziła stoiska producentów owoców, próbowała przepysznych wypieków, jadła kaszę jaglaną ze śliwkami i regionalną nalewką wzniosła toast za przyszłe zbiory.    


Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  godzinę temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.