Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Prof. Senyszyn w Myślenicach

dodano 2013-11-27 13:13 w kategorii: Ludzie

25 listopada wiceprzewodnicząca SLD prof. Joanna Senyszyn odwiedziła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach, gdzie wygłosiła wykład na temat funkcjonowania UE oraz jej instytucji.  Prof. Senyszyn podkreśliła rolę Parlamentu Europejskiego, jako jedynej demokratycznie wybieranego organu, reprezentującego ponad 500 mln obywateli z 28 krajów członkowskich. Zgodnie z Traktatem z Lizbony uprawnienia PE znacznie się zwiększyły. Umożliwiło to nieprzyjęcie w pierwszej wersji WRF na lata 2014-2020  i wprowadzenie wielu korzystnych poprawek. W zakceptowanym w listopadzie budżecie jest więcej środków na programy dla młodzieży oraz osób żyjących w ubóstwie, co umożliwi zmniejszenie ich liczby o 20 mln do 2020 r. Polska, wbrew obawom, otrzyma więcej środków niż w mijającym okresie. Łącznie ponad 105 mld euro. Ten niewątpliwy sukces jest zasługą lewicowych frakcji w PE. 
 
Jeszcze przed wykładem, wicedyrektor szkoły, p. Justyna Jajko, oprowadziła wiceprzewodniczącą SLD po budynku. Popularny "Tytus" to nowoczesna i dobrze rozwijająca się placówka oświatowa, wykorzystująca współczesne technologie. Modernizacja szkoły jest finansowana ze środków unijnych. Eurodeputowana zachęcała uczniów do korzystania  z możliwości, które stwarza im współczesna szkoła. Na zakończenie, asystenci eurodeputowanej rozdali gadżety, w tym sławne "czerwone serduszka Joanny Senyszyn".  Po wykładzie dyrektor Jerzy Niedenthal zaprosił prof. Senyszyn na kameralne spotkanie z nauczycielami, podczas którego rozmawiano o karcie nauczyciela, rozwoju polskiego systemu oświaty i polityce.   


Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  godzinę temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.