Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Krakuska Senyszyn w Teatrze Nowym

dodano 2013-12-02 06:26 w kategorii: Ludzie

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki o dawnym i dzisiejszym Krakowie oraz zwyczajach mieszkańców i polityków krakowskiego magistratu, opowiadali artyści Teatru Nowego w niezwykłym spektaklu-koncercie "Krakowiacy" w reżyserii Piotra Siekluckiego. W premierze udział wzięli: Robert Makłowicz, Edward Linde-Lubaszenko, Beata Linde, Piotr Sieklucki oraz Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiacy". Całości dopełniała muzyka na żywo w wykonaniu Tareka Tafesha, Pawła Harańczyka, Łukasza Marka i Pawła Kuźmicza. 
 
Premiera Teatru Nowego to studium codzienności, poszukiwanie esencji i duszy Krakowa. Etnograficzne opracowania Seweryna Udzieli (etnograf i badacz kultury ludowej małopolski) i Oskara Kolberga (etnograf, folklorysta i kompozytor) zostały połączone z współczesnymi tekstami piosenek i muzyką ludową w nowoczesnej aranżacji i artefaktami małopolskiej cywilizacji (meleksy jak Rolls-Royce). Dało to niezwykle ciekawy obraz Krakowa i jego mieszkańców. Piotr Sieklucki brawurowo wyśpiewał duszę Krakusa. 
 
Spektakl zadziwia, czaruje, skłania do myślenia i zadumy. To kolejna znakomita premiera Teatru Nowego w Krakowie. Wielki brawa.
 
Po spektaklu Teatr Nowy zaprosił przyjaciół na urodziny kulinarnego maestro, Roberta Makłowicza. Były życzenia,  koncert wiolonczelowy, wspaniałe smakołyki i cudowna atmosfera. Drogi Robercie, sto lat!


Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  godzinę temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.