Sojusz Lewicy Demokratycznej

Blogosfera

Pracownik czy niewolnik?

Data dodania: 2017-02-27 15:25

Czasami dopiero śmierć otwiera oczy na wielki społeczny problem, którego nie chcemy dostrzec. Tak było z Jolantą Brzeską, której dramatyczna śmierć otworzyła wielu oczy na temat dzikiej reprywatyzacji.

Podobnie może być z samobójstwem Ilony Pujanek. Jej śmierć powinna skierować oczy opinii publicznej na sytuację pracowników w zakładach Amica. Zdaniem jej córki matka była dręczona i napastowana w miejscu pracy. Córka kobiety nie daje za wygraną i walczy o sprawiedliwość do matki.

Do tej pory Wronki kojarzyły się z miejscem odosobnienia najgroźniejszych przestępców. Okazuje się, że w tym spokojnym mieście źli ludzie są nie tylko za kratami.

Takie problemy zdarzają się jednak nie tylko we Wronkach, lecz w wielu polskich firmach. Niejeden pracownik zmagał się z szefem, któremu wydawało się, że jest panem feudalnego folwarku, a każdy jego podwładny to chłop pańszczyźniany, zdany na jego łaskę i niełaskę.

Najwyższy czas powiedzieć dość nieludzkiemu traktowaniu w miejscu pracy. Nie tylko w fabrykach, ale też w urzędach, czy na pozór sterylnie lśniących korporacjach. Warto wbić do głowy pracodawcy maksymę, że firma to nie folwark a pracownik to nie niewolnik!

Zobacz profil polityka: Krzysztof Gawkowski

Komentarze