Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Zajęcia antydyskryminacyjne

W szkołach nie będzie już mowy o równości czy przeciwdziałaniu dyskryminacji? Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD na konferencji prasowej odniosła się do jednego z aspektów reformy edukacji, która na początku września weszła w życie.

- Zostało zmienione rozporządzenie dotyczące wymogów stawianych szkołom i placówkom oświatowym. Związane jest to z usunięciem zapisu, który mówi o obowiązku prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych. Zaniepokojone tą kwestią organizacje pozarządowe wysłały w tej sprawie list do pani minister edukacji– mówiła na konferencji prasowej Małgorzata Moskwa- Wodnicka

Zapis o edukacji antydyskryminacyjnej – walce z uprzedzeniami ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek, niepełnosprawność, pochodzenie oraz wyznanie – został wprowadzony w 2015 roku. Było to zgodne z ratyfikowanymi przez Polskę międzynarodowymi traktatami, takimi jak np. konwencja o prawach dziecka.

- Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Były niezbędne, bo problem nietolerancji wśród uczniów dotyczy wielu placówek. Dlatego razem z organizacjami pozarządowymi przygotujemy założenia do miejskiego programu przeciwdziałającemu dyskryminacji. Będę zabiegać, by znalazły się środki finansowe na ten cel – zapowiedziała Małgorzata Moskwa- Wodnicka.

Zajęcie miałyby rozpocząć się w przyszłym roku. W konferencji prasowej uczestniczyła Aleksandra Dulas, prezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji Spunk.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem