Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Aleksandra Stasiak: Będziemy bronić kobiet przed projektami PiS

Jak można nazwać etycznym nakaz rodzenia dziecka, które i tak jest skazane na śmierć, a jego matka na cierpienie? – pytała na poniedziałkowej konferencji prasowej sekretarz zarządu krajowego Federacji Młodych Socjaldemokratów.

Federacją Młodych Socjaldemokratów sprzeciwia się radykalnemu zaostrzaniu obecnie i tak już bardzo restrykcyjnego prawa w zakresie dopuszczalności aborcji.

Prawo i Sprawiedliwość poprzez całkowity zakaz aborcji, chce tylko pozornie bronić życia. To właśnie proponowana przez nas liberalizacja przepisów chroni życie i zdrowie także psychiczne kobiety. Bo jak można nazwać etycznym, nakaz rodzenia dziecka, które i tak jest skazane na śmierć, a jego matka na cierpienie? – dodała Aleksandra Stasiak, sekretarz generalna FMS. – Odpowiedzialna i niekiedy trudną decyzję o urodzeniu dziecka chorego powinni podejmować tylko rodzice, a nie politycy. – dodała.

FMS zamierza współdziałać z Forum Równych Szans i Praw Kobiet SLD. – Projekty PiS spowodują odebranie Polkom i Polakom prawa do osobistej wolności, gwarantowanej w Konstytucji RP – mówiła podczas konferencji Małgorzata Niewiadomska – Cudak, przewodnicząca zarządu krajowego Forum.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem