Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

"Czarny Wtorek" - manifestacje w obronie praw kobiet

Na ulice polskich miast, po raz kolejny wyszły tysiące kobiet walczących o swoje prawa, szacunek i godność. Również w województwie łódzkim odbyły się manifestacje, podczas których kobiety, wspierane przez stowarzyszenia i lewicowe partie polityczne, domagały się poszanowania ich praw i liberalizacji prawa do przerywania ciąży.

Na ulicy Piotrkowskiej, przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, zebrało się kilkaset osób, które następnie przemaszerowały do Pasażu Schillera, gdzie przedstawiciele stowarzyszeń i partii politycznych zabrali głos. Podczas manifestacji nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji SLD.

Głos w imieniu Sojuszu zabrała przewodnicząca Forum Kobiet SLD w województwie łódzkim, Małgorzata Szablewska, która odczytała list przewodniczącej wojewódzkiej SLD Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak, skierowany do uczestniczek i uczestników "Czarnego Wtorku".

Jednak nie tylko w Łodzi działaczki i działacze SLD uczestniczyli w manifestacji w ramach "Czarnego Wtorku", również w Piotrkowie Trybunalskim, mimo deszczowej aury, przedstawiciele SLD wzięli udział w proteście.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem